نقد و بررسی بازی Call Of Duty Advanced Warfare

معرفی بازی Call Of Duty Advanced Warfare 

بازی Call Of Duty Advanced Warfare یازدهمین نسخه بازی های کال اف دیوتی است که در سال 2014 توسط Treyarch ساخته شده و توسط Activision برای PC یا کامپیوتر عرضه شده. این بازی رکورد شکنی بالا و محبوبیت بسیار زیادی در میان طرفدارن سری بازی های کال اف دیوتی دارد.

این بازی شامل تغییرات بسیار زیادی با دیگر نسخه های بازی کال اف دیوتی است، بر خلاف سایر نسخه ها جنگاوری پیشرفته تری در این نسخه از بازی قرار داده شده است. لباس ها اسلحه ها تجهیزات نظامی و سایر چیز هایی که در نسخه های قبل بازی کال اف دیوتی وجود داشته در این نسخه به صورت جدید تر و پیشرفته تر نشان داده می‌شود.

 

call-of-duty-advanced-warfare

 

شاید این مقاله را نیز دوست داشته باشید: نقد و بررسی بازی Call Of Duty Modern Warfare 2

 

داستان بازی Call Of Duty Advanced Warfare 

این بازی زمان جنگ را در سال 2054 نشان می‌دهد، در سال 2054 شخصی به نام جک میچل و سرجوخه ویلیام آیرونز از سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده در یکی از عملیات های خود که در مقابل تجاوز های کره شمالی انجام می‌شود به فرماندهی سرگرد کورماک حضور دارند. در این عملیات ویل کشته می‌شود و میچل یک دست خود را از دست می‌دهد و همین باعث انفصال از خدمت این دو نیرو در ارتش می‌شود. در زمانی که خاکسپاری ویل به پایان می‌رسد مجموعه اطلس که پدر ویل صاحب آن است به میچل پیشنهاد کار می‌دهد، مجموعه اطلس یک ارتش نظامی خصوصی است و پدر ویل جاناتان آیرونز به میچل اطمینان می‌دهد که یک دست مصنوعی و هوشمند به جای دست قطع شده او به کار می‌برند.

 

شاید این مقاله را نیز دوست داشته باشید:نقد و بررسی بازی Call Of Duty Modern Warfare 3

 

در همین حین یک گروه تروریستی که نام KVA است توسط یک فناوری حرفه ای به نام جوزف چخیدزه (شریف ابراهیم) رهبری می‌شود. این شخص چندین عملیات حرفه ای انجام می‌دهد و هدفش کشور های پیشرفته است که در این عملیات ها موفق می‌شود و دنیا از اطلس که یک ارتش نظامی خصوصی در ایالات متحده است در برابر حملات تروریستی کی وی ای است کمک می‌خواهد تا جلوی این گروه را بگیرند.

کی وی ای همزمان به چند کشور توسعه یافته حمله می‌کند و حملات این گروه علیه نیروگاه های هسته ای در سراسر کشور های پیشرفته است. در این حال اطلس به نام یک گروه نظامی برتر در جهان معرفی شده و ظهور کرده و به شهروندانی که در حملات تروریستی آسیب دیده اند کمک می‌کند و در مقابل حملات وحشیانه کی وی ای ایستادگی می‌کند.

 

call-of-duty-advanced-warfare

 

چهار سال بعد در سال 2059 میچل و گیدئون برای بازداشت شخصی به نام دکتر پی یر دانویس به دیترویت که بخاطر تابش پرتوهای رادیواکتیو به یک شهر متروکه بدل گشته اعزام می‌شوند و دکتر دانویس را دستگیر می‌کنند. یکی از معاون های گروه کی وی ای اعتراف کرده که شخصی دیگر که نیروهای اطلس دنبال او هستند در سانتورینی یونان حضور دارد، نام این شخص هیدس است.

نیروهای اطلس به دنبال این شخص در سانتورینی اطلس می‌روند و هیدس را پیدا می‌کنند. نیروهای اطلس با پشتیبانی مچیل با پهباد های حرفه ای وارد محل اقامت هیدس می‌شوند و هیدس را میکشند. اما بعد از آن متوجه می‌شوند که آن شخص کشته شده هیدس نبوده و میچل برای گرفتن هیدس همراه با ایلونا تحقیقاتی انجام می‌دهد و مکانی که هیدس در آن قرار دارد را پیدا می‌کند و به مسیر عبور کاروان هیدس میرود و مین روی زمین به کار می‌گذارد.

شاید این مقاله را نیز دوست داشته باشید: نقد و بررسی بازی Mafia II

همراهان هیدس در انفجار این مین کشته می‌شوند و هیدس با میچل درگیر می‌شود و میچل گلوی هیدس را می‌برد. هیدس درحالی که جان میداد گفت آیرونز می‌داند...و یک ریزتراشه اطلاعاتی به میچل داد و بعد مرد. آیلونا این این تراشه را آنالیز کرد و این تراشه حاوی تصاویری است که نشان می‌دهد آیرونز کارشناس تکنولوژی که در نیجریه گرفته بود را بعد از اعتراف گیری درباره کی وی ای که در حال تدارک حمله به نیروگاه های هسته است او را کشت.

 

call-of-duty-advanced-warfare

 

و اینجا نشان داده شد که آیرونز برای آنکه اطلس قدرت و اعتبار بیشتری کسب کند اجازه داده تا حمله به نیروگاه ها را بده، آیرونز بعد از این که می‌فهمد همه چیز درباره آن رو شده ایلونا و میچل را بازداشت می‌کند و می‌گوید این فیلم و تصاویر ساختگی است. ایلونا و میچل کمی بعد موفق به فرار از دفتر مرکزی اطلس می‌شوند و یک صدای مرموز به آنها کمک می‌کند تا چکار کنند و کمی بعد صاحب آن صدای مرموز را می‌بینند، او یکی از فرماندهان سابق میچل، کورماک است.

شاید این مقاله را نیز دوست داشته باشید: نقد و بررسی بازی Battlefield 2

کورماک درحال حاضر عضوی از گروه نگهبانان اطلس است. نگهبانانی که چند ملیتی هستند و در ابتدا برای تحقیق درباره حملات کی وی ای به نیروگاه های هسته ای گروهشان ساخته شده بود، اما بعدا هدف جدیدی برایشان در نظر گرفته شد و آنها سعی می‌کنند تا جلوی رشد بی رویه گروه اطلس را بگیرند، درحالی که ایلونا و میچل سوار بر هواپیمای کورماک شده بودند گیدئون یکی از همکاران آیرونز آنها را می‌بیند اما دنبالشون نمی‌رود و گزارش به آیرونز میداد و در کنار آیرونز می‌ماند و...

داستان بازی همینطور که گفته میشه جالب و پیچیده به نظر میاد و فقط در هنگام بازی کردن میشه داستان بازی رو به خوبی درک کرد.

 

ویژگی های بازی Call Of Duty Advanced Warfare 

  • بمب های دستی مرگبار
  • پرش بلند
  • دویدن با سرعت
  • اسلحه های مدرن و بسیار قوی
  • امکان نامرئی شدن سرباز ها با استفاده از دستگاه های خاص خود
  • وسایلات نقلیه نظامی پیشرفته
  • گرافیک بسیار بالا
  • صداگذاری قوی و حرفه ای
  • گیم پلی روان و حرفه ای

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Call Of Duty Advanced Warfare :

سی پی یو : CPU Intel Core 3 @ 2.93GHz

گرافیک : حداقل 2 گیگ

رم : حداقل 6 گیگ

فضای مورد نیاز برای نصب : 55 گیگ فضای آزاد برای نصب بازی

نویسنده : در تاریخ : دسته بندی : بررسی بازی

بیشتر بخوانید :

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات پس از بازبینی نمایش داده خواهند شد .