نقد و بررسی بازی ایرانی light response | یک ایرانی می تواند ؟ مسئله این است !

بازی ایرانی light response یک بازی شوتر چند نفره ی آنلاین با دوربین اول شخص است که توسط تنها یک نفر یعنی آقا ی حسین سنمار به مدت 2 ماه با موتور unreal engine 4 در دست توسعه بود و در سال 1398 برای پلتفرم رایانه ها ی شخصی عرضه شد . با من با نقد و بررسی این بازی همراه باشید تا ببینیم آیا یک بازی ایرانی تک نفره ارزش تجربه کردن را دارد یا خیر .

 

بازی ای که تنها توسط 1 نفر توسعه داده شده

نکته : بازی ها بر اساس تاریخ انتشار ، بودجه و تیم تولیدشان نقد و بررسی خواهند شد .

 

 

با وجود اینکه بازی light response نسخه ی رایگان و بهینه ی heavy breach response محصوب می شود اما گیم پلی این دو بازی انگار هوا تا زمین است . در واقع بازی heavy breach response یک بازی شوتر تاکتیکی و تیمی مشابه rainbow six siege است اما بازی light response ترکیبی از 2 بازی csgo و cod : warzone شده .

همین موضوع باعث گیم پلی سریع و اکشن در محیط ها ی وسیع شده که هیجان را به اوج خودش می رساند .

 

گیم پلی بازی از نبرد ها ی سریع و اکشن در محیط های وسیع تشکیل شده

بازی 8 مود با نام های :

جنگ تیمی

همه برای خود

درگیری نزدیک

شکارچی

اسلحه

فتح پرچم

بمب

کلاسیک

دارد و همچنین بازی دارای 11 مپ با نام ها ی :

اردوگاه نظامی

زمین نبرد

سایبر

بیابان

ایستگاه مترو

چهار راه

گاراژ

آپادانا

کارخانه

سد آبی

قطب

پالایشگاه

وجود دارند .

 

 

امکان ساخت اتاق در بازی فراهم است

متاسفانه یکی از مهم ترین اشکالات بازی کمبود پلیر در بازی است که متاسفانه واقعا آزار دهنده است . البته بازی تبلیغات خود را شروع کرده و تعداد پلیر ها بیشتر شده اما باید دید تبلیغات بازی در طولانی مدت به چه صورت خواهد بود .

یکی دیگر از مشکلات بازی این است که به دلیل کمبود پلیر در بازی این عنوان متاسفانه موقع شروع کارتان اکثرا با پروپلیر ها ی بازی سر و کله می زنید که باعث می شود مدام ببازید تا قلق بازی دستتان بیایید .

همچنین متاسفانه بازی حتی بخش totorial نیز ندارد و باید خودتان با ازمون و خطا بفهمید که در این بازی دنیا دست کیست .

 

 

کمبود پلیر در بازی موج می زند .

اما هسته ی گیم پلی بازی واقعا خیلی خوب طراحی شده و دارای نبرد ها ی سریعی همانند ریبوت کال آف دیوتی مدرن وارفر هستیم که واقعا تجربه ی محشری را ارایه می دهد . مهم ترین نکته ی چنین مبارزاتی گذاشتن امکاناتی برای چنین فایت ها ی سریعی است که سرعت ، انیمیشن ها و همچنین قابلیت سر خوردن و پیک دادن که به چپ و راست خم می شوید و شبیه رینبو است باعث شده چنین گیم پلی ای قشنگ طراحی شود .

 

 

قابلیت ها ی اسلاید و پیک دادن جزو نقاط قوت light response است

همچنین یکی از نکات مثبت بازی این است که شما باید برای ریسپان شدن باید دکمه بزنید و مثل عناوین دیگر نیست که این موضوع باعث می شود اگر مشغول کاری بودید بتوانید تا آن موقع تو بازی ریسپان نشوید و هی نمی میرید اونم بدلیل ای اف کی بودن !

 

 

با دکمه ی اسپیس یا انتخاب گزینه ی آماده وارد بازی شوید

پینگ بازی نیز بخاطر وجود سرور ها ی داخلی بسیار پایین است که این موضوع یکی از مهم ترین نقاط قوت بازی است .

 

 

پینگ بازی عالی است

گان پلی بازی نیز واقعا بسیار لذت بخش است و هر اسلحه حس متفاوتی را به شما می دهد . با اینحال با اینکه حس و حال هر اسلحه متفاوت است که باعث تجربه ی لذت بخشی شده اما با اینحال تنوع اسلحه ها ی بازی کم و تعداد اسلحه محدود است . در واقع بازی تنها 11 اسلحه دارد که یکی از اشکالات بازی است که امیدواریم در آپدیت ها ی آتی اسلحه ها ی بیشتری به بازی اضافه شود .

البته یکی دیگر از نقاط قوت بازی این است که تمامی اسلحه ها ی بازی از همان اول برایتان باز هستند و حتی نیاز نیست که از پول درون بازی برای خریدشان استفاده کنید که یکی از نکات کلیدی و جذاب light response می باشد . البته برای تهیه ی اقلام اسلحه مانند اسکین ، اسکوپ و .... نیاز به خرید و پول دارید که البته نیاز نیست پول واقعی پرداخت کنید و تهیه ی این اقلام با پول درون بازی نیز امکان پذیر است .

 

 

تنها برای اقلام اسلحه ها نیاز به خرید دارید که البته آن هم با پول درون بازی امکان پذیر است .

همچنین در بازی جعبه ها ی نفوذ نیز وجود دارند که متعلفتات شانسی random می دهند که آنها نیز با پول درون بازی نیز قابل خریداری هستند .

 

 

جعبه ها ی نفوذ نیز با پول دروبین بازی قابل خریداری هستند

البته ناگفته نماند اگر از اسکین ها ی خود بازی هم خوشتان نیامد «اگر نیامد درکتان می کنم» می توانید به سراغ اسکین هایی که خود پلیر ها ی بازی طراحی می کنند رفته و انها را بخرید البته این هم جا نماند برای تهیه ی اسکین ها ی زیبایی که توسط پلیر ها طراحی شده باید پول واقعی پرداخت کنید .

 

 

اسکین ها یی که توسط پلیر ها طراجی شدند زیبا هستند اما باید پول واقعی برای خریدشان پرداخت کنید

یکی از اشکالات بازی هم نبود امکان برداشتن اسلحه است به صورتی که اگر کسی مرد دیگر اسلحه اش روی زمین نمی افتد و شما نمی توانید آن را برداشته و بازی را ادامه دهید که یکی از اشکالات بازی است و امیدواریم که در اپدیت ها ی آتی این قابلیت به بازی اضافه شود . البته می توان اسلحه هایی که دیگران برایتان می اندازند را برداشت اما اسلحه ها ی بعد مرگ ناپدید می شوند .

 

 

زمانی که فقط یک اسنایپ داشتم

همچنین با آپدیت ها ی منظم بازی بسیار بهتر عمل می کند و در واقع یا اشکالات بازی رفع می شود یا امکانات جدیدی به بازی اضافه می شود برای مثال در اپدیت ها ی اخیر دیگر شاهد برخی باگ ها مثل گیر کردن در در و دیوار و همچنین باگ بمب نبودیم و همچنین شاهد بهبود گیم پلی ، بهبود صدا گذاری برای برخی اسلحه ها ، اضافه شدن ویس چت ، سانسور چت و ... اشاره کرد که لیست آن در وب سایت رسمی بازی موجود است .

 

 

لیست برخی از تغییرات

همچنین امکان ساخت کلن و یا عضو شدن به کلن دیگران نیز وجود دارد تا به مسابقات e-sport بازی بپیوندید .

 

 

کلن ها ی مختلفی برای عضو شدن وجود دارد

همچنین مسابقات esport بازی نیز دارای جوایزی هستند که شاید خوشتان بیاید .

 

 

مسابقات مختلفی در بازی وجود دارد

متاسفانه بازی با وجود اینکه در آپدیت هاش شاهد بهبود ها ی خیلی خوبی بودیم اما جالب اینجاست که با وجود اینکه قابلیت ها ی بازی بیشتر ، کیفیت بهبود یافته تر و رفع اشکالات رفع می شوند اما متاسفانه به بازی اصلا محتوا ی جدیدی اضافه نمی شود انگار آقای سنمار می خواهد به جای محتوا ی جدید همان محتوای قبلی را بهبود ببخشد تا مرحله ای که بازی عالی شود و بعد برود برای محتوای جدید که خب از آنجا که بازی را یک نفر آن هم به صورت مستقل ساخته این موضوع طبیعی است اما با اینحال امیدواریم که این بازی بهتر عمل کند و محتوا ها ی جدید بهش اضافه شود .

 

از گرافیک بازی نیز بهتر است به سادگی نگذریم . گرافیک بازی light response واقعا به توجه به سیستم مورد نیازش گرافیک قابل قبولی را ارایه می دهد که گرچه شاهکار یا عالی نباشد اما با اینحال گرافیک راضی کننده ای دارد و در کل جذاب است . با وجود اینکه بازی عملکرد قابل قبولی دارد اما نورپردازی بازی عملکرد ضعیفی دارد و همچنین باگ ها ی بازی نیز در همین بخش نورپردازی به اوج خود می رسد . با اینحال گرافیک بازی همچنان قابل قبول است اما مشکلات نورپردازی بازی باید رفع شود .

 

 

گرافیک بازی در کل خوب است

همچنین بازی از لحاظ فنی حرف هایی برای گفتن دارد و تنظیمات زیادی برای تنظیم گرافیک وجود دارند که می توانید بسته به سیستم انتخاب کنید و یا می توانید گزینه ی حالت بهینه را بزنید تا بر اساس سیستمتان بهترین گرافیک را با نرخ فریم خوب دریافت کنید .

 

 

تنظیمات گرافیک بازی واقعا زیاد و بهینه است

با وجود اینکه بازی با asset ها ی آماده توسعه داده شده با اینحال از نظر صدا گذاری نیز واقعا جذاب است و به خصوص در آپدیت ها ی اخیر صدا گذاری بازی نیز بسیار بهتر شده . تنها اشکال بازی نیز همین استفاده کردن از asset ها ی آماده شاهد صدا ها یی به زبان انگلیسی هستیم که البته طبیعی است اما امید است که یک سرمایه گذار برای عناوین بعدی آقای سنمار باشد تا دیگر شاهد صدا ها ی فارسی و ایرانی باشیم .

 

در کل لایت ریسپانس بازی خوبی است که با تمام اشکالاتش باز هم بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده ای برای سیستم ها ی ضعیف محصوب می شود که آن را اگر سیستم ضعیفی دارید به شما توصیه می کنیم . ترکیب کردن 2 بازی csgo و cod : warzone واقعا چیز جذابی از کار در آمده و می تواند تجربه ی منحصر به فرد و جالبی باشد . در کل لایت ریسپانس مسلما نمی تواند استاندارد ها ی جهانی را رعایت کند اما توانسته به اندازه ی خوبی خود را به این استاندارد ها نزدیک کند . 

 

نقاط قوت :

رایگان بودن

گرافیک قابل قبول

گرافیک فنی بهینه

گیم پلی استراتژی اما اکشن با نبرد ها ی سریع

صدا گذاری خوب اسلحه ها

پشتیبانی خوب بازی

پینگ عالی

گان پلی لذت بخش

 

نقاط ضعف :

موسیقی های نه چندان جذاب

تنوع پایین اسلحه ها

صدا گذاری انگلیسی شخصیت ها

سازگاری نداشتن با برخی کارت گرافیک ها

اضافه نشدن محتوای جدید به بازی

نورپردازی ضعیف

 

نمرات :

گرافیک : 7

گیم پلی : 6.5

صدا گذاری : 7

کل : 7

 

نویسنده : در تاریخ : دسته بندی : بررسی بازی

بیشتر بخوانید :

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات پس از بازبینی نمایش داده خواهند شد .