معرفی بازی Uncharted The Lost Legacy 2017

با سلام خدمت های دوستدارن وب سایت  TotalGame.ir در این مقاله به بررسی بازی Uncharted : The Lost Legacy  می پردازیم . یکی از بهترین بازی های پلی استیشن.

مشخصات 

نام بازی : Uncharted : The Lost Legacy 2017  | جدا نشده : قسمت میراث گمشده 2017

سبک بازی : ماجراجویی ، اکشن | Adventure , Action

نمره : 9.10 IGN

سازنده : Naughty Dog

توزیع کننده : Sony Interactive Entertainment

تاریخ انتشار : 22 اوت 2017

بودجه : نامشخص

میزان فروش : با 3 نسخه قبل چیزی در حدود 48 میلیون نسخه DVD

سیستم مورد نیاز : Playstion 4

قیمت : $20 دلار آمریکا

 

معرفی 

بازی Uncharted : The Lost Legacy 2017  جزوی از مجموعه بازی های شرکت Naughty Dog  می باشد . معنای اصلی بازی به فارسی { جدا نشده : میراث گمشده } می باشد . این بازی از برترین بازی ساخته شده برای کنسول پلی استیشن می باشد و تا به حالا میلیون ها نسخه فروش کرده است و در بسیاری از رنک بندی ها و سایت های معتبر جهان از آن به عنوان بهترین بازی جهان نیز نام برده شده است . بازی داری حالتی ماجراجویی است. شما در این قسمت از مجموعه بزرگ جدا نشده : میراث گمشده 2017 با دو زن با شخصیت های متفاوت داستان را کشور هندوستان شروع میکنید . در این بازی شما به دنبال میراثی گمشده در کشور هند هستید

 

مقدمه صنعت بازی سازی و بازی های منتخب همچون Uncharted : The Lost Legacy 2017

بازی از لحاظ گرافیکی و ساختار داستانی جزو برترین بازی های طول تاریخ بازی سازی می باشد . همه ساله که بازی های بسیاری زیادی در جشنوار های مختلف کشورهای بزرگ در صنعت گیم از جمله : آمریکای شمالی ، ژاپن ، انگلستان ، آلمان ، فرانسه و ... برگزار می شود . بازی های رایانه ای برای گیمرها و بازیکنان عادی معرفی میشود .

تعداد معدودی هستند که تا مدتی به فروش میرسند و نظر گیمرها ، مردم عادی و منتقدین را جذب میکنند . به این دلیل که بازی های بسیاری زیادی ساخته میشوند و هدف اصلی صنعت گیم بر پایه : فرهنگسازی ،  فروش ، سرگرمی بنا شده است . همه ساله بازی های بسیاری زیادی در سطح جهان معرفی میشود . حتی کشور های توسعه یافته از جمله »  هند ، آفریقایی جنوبی و دیگر کشور های نیز در صعنت گیم نقش های از خود دارند اما کمتر از کشور های پیشرفته جهان .....

 

تجزیه و تحلیل 

داستان : این بازی با روایت خاص داستانی به خوبی عمل کرده است . داستان از دو زن یکی به نام کلئون و دیگری به نام ندین  با شخصیت های متفاوت شروع میشود که هر کدام دارای شخصیت منحصر به فرد و ویژِگی های جسمانی مختص به خود هستند  . این بازی نشان دهند بخشی از فرهنگ هند نیز می باشد . همانطور که میدانید این دو زن ماموریتی در کشور هند بر عهده دارند که باعث میشود به سمت ماجراجویی در جنگل ها و قسمت های کوهستانی بشوند . همانند نسخه های پیش تر در بازی های Uncharted  این بازی نیز به همین طریق در جنگل ها شروع میشود

 

گیم پلی

نوع گیم پلی و بازی کردن در این بازی بی نظیر تر از هر زمانی با هر دو شخصیت در این بازی است . موسیقی گاهی پخش میشود که شما را آرام کند و گاهی شما میجنگید و موسیقی در بازی شما را آرام میکند . شما یک بازی کن حرفه ای و یا یک تازه کار هم که باشید آنچارتد یا جدانشده را درک خواهید کرد . هر چقدر هم که بازی کردن هم بلد نباشید بازی گیم پلی و نوع بازی به درد شما خواهد خورد و از آن لذت خواهید برد . البته همه چیز گرافیک بازی کردن نیست . چون بازی مدل دهه 80 و 90 با کیفیت های نه چندان دلچسب طرفدار امروزی دارند . مهم نیت قلبی شما از بازی کردن ، بردن و شکست خوردن است . شما باید این بازی را چند باری بازی کنید و به سخن درموردش بنشیند و چند مرتبه دیگر نیز بازی کنید و در آخر دسته های خود را در گوشه ای پرت کنید و به خواب یا کار دیگری بپردازید . این بازی روان است و نیاز شما برآورده خواهد بود .

گرافیک

همه چیز از داستان سرایی و ادبیات شروع میشود . آری مانند سینما بازی های رایانه ای و کنسول های قدرتمند نیز نیاز به داستان پردازی های دقیق و شخصیت سازی های قوی و حرفه ای دارد . باید با شخصیت های ظریف و حرفه ای بتوان دست به ساخت و طراحی اصولی یک بازی زد . از این لحاظ اگر داستان و ایده های خیالی سازندگان بازی و شرکت های بازی سازی کامل نباشد هیچ چیز جلو نخواهد رفت . میدانید که حتی اگر داستان قوی نیز وجو داشته باشد برای ساختن همچین داستان و ایده های نیاز به صرف میلیارد ها دلار برای بودجه و تولیدات گرافیکی و برنامه نویسی آن بر پایه ی نسخه های مختلف سیستم عامل ها می باشد . که این کار نیاز به عمر نوح و سرمایه فوق بشری خواهد داشت .

سخن را به این بازی کوتاه میکنم . این بازی از لحاظ داستان قدرتمند نبوده است . تقریبا هیچ بازی رایانه ای به جز معدود بازی های از جلمه بازی God Of War  که یک ساختار قوی داستانی از اساطیر بزرگ یونان دارند . کمتر بازی های را میتوان یافت که اینگونه پی ریزی و داستان قدرتمندی داشته باشند . یا باید داستان در مورد وایکینگ ها و دزدان درایی باشد . یا در مورد جنگهای کهکشانی بین سیاره های مختلف. به هر حال صنعت بازی سازی به همین منوال جلو میرود . کارش فراتر از پولسازی برای ایجاد سرگرمی نخواهد بود و مجالی برای تکنولوژِ های نرم افزاری خیلی پیشرفته و حرفه ای جلوتر نخواهد رفت ، فعلا تا زمانی محدود به ده سال آینده این صنعت .

بازی آنچارتد از لحاظ طراحی دیجتالی رایانه ای به خوبی طراحی شده است که این برای اکثر بازی های سه بعدی به خوبی جلو میرود . اما در مراحلی چون استخوان بندی ، حرکت شخصیت ها ، دیالوگ ها ، نوع روایت است که همه چیز را برای میزان بودجه و فروش تعیین میکند . این را کاگردان ها و تهیه کنندگان آمریکایی و اروپایی بهتر از من و شما میدانند . بازی آنچارتد در این نسخه نه نسخه های قبل از آن همین داستان برایش وجود دارد که با صرف بودجه نیز نمیتوانست بهتر از این عمل کند ممکن است که این بازی بتواند در نسخه بعدی بهتر باشد . اما در این نسخه هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت . شخصیت های این بازی انعطلاف طبیعی و پیچیدگی لازم را ندارند . مانند هزران بازی ویدئوی که کشور های ژاپن و ایالت های آمریکایی میسازند. این شاید نقدی بر صنعت گیم نباشد اما نشان دهنده ضعف تکنولوژِ هم نیست ، مهم ترین چیز نیاز گیمر ها  مردم عادی به آن است .

آنچارتد در این نسخه قدرتمند است اما به هر حال نمیتواند خوب باشد . چرا که هزینه زمانی و داستان خوب برای آن در نظر گرفته نشده است . همه چیز بازی ساختن بودجه نیست ، بلکه شکل دادن ایده و عملی کردن آنها برای محصول نهایی است . باید قدرت بازشناسی را نیز در نظر داشت وگرنه صنعت گیم چه نیازی دارد به این کسب و کار وقتی پول نسازد . برای کشورهای پیشرفته قضیه دقیقا همین است .

اما در هر صورت برای یک بازی کننده عادی ایرانی این داستان چیز زیاد مهم و کاربردی تلقی نخواهد شد . اما گیمری های حرفه ای سمج کشور های غرب این را به خوبی میدانند . تولید کنندگان گیم نیز به این مسائل توجه دارند . اما حتی برای 90% غربی ها نیز این بازی ها در نهایت شکوه و زیبایی در گرافیک قرار دارند . چون با زیر 100 دلار و پلی استیشن های زیر 10 هزار دلار قابل بازی کردن هستند .

جلوه های ویژه 

این بازی از نظر انفجار بمب ها و شلیک کرد ن و ضد و خورد های بازی به خوبی عمل کرده است . صداهای انفجار و حس تاخیر و تعلیق در آن به هر نحوی زیبا است و به خوبی طراحی و تدوین شده است . جلو های نور و نورپردازی در میان چهره های شخصیت و مکان های به خوبی قابل لمس و تجربه است . خاک ، گرد و غبار ، باران و مه در این بازی به خوبی طراحی ، ادیت ساخته و پراخته شده اند و از کیفییت بسیاری بالای برخوردار هستند تا جایی که شبیه سازی دقیق آنها چیزی فراتر از واقعیت و جلوه های دیداری به نظر می آید .

مکان ها 

بیشتر مکان های بازی در قسمت از کشور هندی به نام گهات غربی رخ میدهد . جایی که در آن جنگل های انبوهی وجود دارد و هر دو شخصیت بازی به آنجا میروند . فضای جنگی و رعب آور و حس معمایی و کنجکاوی در این بازی موج میزند . آب ها و جویبار های میان درختان انبوه در میان سبزه زار های و پرندگانی که از آنجا برای تغذیه آب بدن خود پر میکشند بسیار جذاب و دیدنی می باشد . مکان تا جایی به محیط های کوهستانی نیز کشیده میشود . جایی که کوه های سرشار از درخت و جنگل سرسبز است . این دو شخصیت بیشتر ماجراجویی و مبارزاتشان در همین جنگل ها اتفاق می افتد .

 

شخصیت ها

شخصیت های بازی دو زن هستند که با هم تفاوتی های دارند . در داستان و اتفاقات بازی آنها به دلیل با هم بودن و محافظت کردن از جان یکدیگر به هم دیگر نزدیک تر میشوند و رابطه ی دوستانه ای ببین آنها شکل میگرید . و همین شخصیت های بازی را شکل میدهد و آنها را به تکامل می رسند . شخصیت های اصلی داستن کلئون و دیگر شخصیت آن ندین هستند . کلئون یک زن با شخصیت به مراتب خشن است که به تکنیک هنر های رزمی و مبارزه آشناتر است . و ندین که یک هندوستانی اصل است به خاطر برگرداندن میراث پدرش در این راه از کلئون کمک میگرید . در سیر داستان با ماجراجویی شخصیت های داستان کلئون و ندین هم دیگر را بهتر میشناسند و از قدر ت وضعف های هم آگاهی بیشتری را کسب میکنند . همچنین در این بازی آنها بسیاری از دیالوگ ها را نیز با هم رد و بدل میکنند و این بازی از لحاظ گویندگی و صداپیشگی شخصیت کلئون و ندین را به خوبی به گیمر نشان میدهد و مدتی را میتوان خود را حرف های و بحث های آنها مشغول نگه داشت . در همین حال آنها با خلق ماجرا های جدید نشان میدهند که چه کاری از دستشان بر می آید .

نویسنده : در تاریخ : دسته بندی : معرفی بازی

بیشتر بخوانید :

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات پس از بازبینی نمایش داده خواهند شد .